Jak vybrat telefon pro seniory

Pokud vybíráte telefon pro babičku nebo dědečka, myslete především na jejich potřeby. Seniorů s vřelým vztahem k moderním technologiím je sice stále více, ale ovládání smartphonu bude pro většinu z nich spíš překážkou. Přitom telefony pro seniory nemusí být vůbec „hloupé“ mobily, co umí jen volat a psát SMSky.


Na co se zaměřit při výběru telefonu pro seniory?

Displej

Naprosto zásadní je při výběru, nejen seniorského, telefonu displej. Telefon pro seniory by měl mít dostatečně velký displej, který uživateli poskytne pohodlné ovládání. Při výběru je důležitý především dostatečný jas a dobrá čitelnost textu. Vedle kvalitního displeje rozhodně oceníte i možnost zvětšení zobrazovaného textu.

Velikost a materiál klávesnice

U klávesnice se zaměřte nejen na velikost tlačítek, zajímat by vás měl i jejich materiál. Například gumové klávesy se neovládají úplně lehce. Správné stisknutí klávesy vyžaduje většinou nemalé úsilí, což seniorům může činit problémy. U klávesnice si také všímejte rozestupu mezi tlačítky. Velké klávesy jsou skvělé, ale když jsou namačkané na sebe, nebude se telefon dobře používat. Navíc se vám bude často stávat, že stisknete víc tlačítek najednou.

Hlasitost

Zapomenout byste neměli na hlasitost telefonu. Věnujte pozornost nejen hlasitosti vyzvánění, ale i dostatečné hlasitosti při hovoru. To jestli je u konkrétního modelu dostatečná, nebo nikoli, nejlépe zjistíte vyzkoušením. Pomoct vám mohou i recenze a zkušenosti ostatních zákazníků, kteří vybraný model už využívají.Výdrž baterie a nabíjení

Opět důležitý parametr nejen telefonů pro seniory. Ovšem v případě seniorských telefonů je dobrá výdrž baterie důležitá dvojnásobně. Při výběru vhodného modelu doporučujeme volit spíš ty s kapacitou nad 600 mAh.

Náš TIP: Zkuste model se stojánkem na dobíjení. Telefon v něm bude vždy dobitý, snadno dostupný a připravený k použití.

SOS tlačítko aneb bezpečí především

Velmi užitečná funkce většiny telefonů pro seniory. SOS tlačítko po stisknutí odešle SMS zprávu nebo začne vytáčet vybrané kontakty. V případě nouze je tak možné na jeden stisk přivolat například záchranku. Některé modely dokonce nabízí možnost povolení zjištění polohy z vybraných čísel.

Další funkce seniorských telefonů

Speciální funkce nejsou v případě telefonů pro důchodce to nejdůležitější, ale některé jsou velmi praktické. Dědeček s babičkou jistě ocení například slušný fotoaparát, MP3 přehrávač nebo možnost použití paměťové karty. A jaké funkce telefony pro seniory nabízí?

  • Svítilna – skvěle nahradí baterku. Většinou se zapíná jednoduše tlačítkem z vnějšku telefonu.
  • Fotoaparát – kvalitou sice telefony pro seniory nedosahují dražších telefonů, ale na snímky vnoučat stačí bez potíží.
  • Slot pro paměťovou kartu – více místa na fotky rodiny nebo muziku se hodí vždy.
  • Bluethooth – možnost bezplatného odesílání dat mezi zařízeními se hodí vždy.
  • MP3 přehrávač – ocení nejen milovníci hudby. Skvěle se hodí třeba k poslechu mluveného slova.
  • WiFi – sice nadstandardní funkce, ale především aktivnější senioři ji určitě ocení.

Komentáře k článku(0)


Autor článku

Martin Beneš Martin Beneš - mobilní specialista

Další užitečné rady

Nejčastější dotazy v poradně

1.

Jak zaplatit online platební kartou

Jak zaplatit online platební kartou

2.

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

3.

Jedná se o úplně nové a nepoužité zboží?

Ano. Všechno naše zboží je nové a v originálním obalu. V případě rozbaleného nebo použitého zboží toto vždy uvádíme v popisu.

4.

Jak fungují reklamace?

Veškeré zboží je možné reklamovat přes náš e-shop zasláním na prodejnu v Petřvaldu. My následně zboží zasíláme do autorizovaného servisu v ČR nebo v Německu (u zboží z EU distribuce). U zboží z české distribuce jej může zákazník reklamovat sám přímo v autorizovaném servisu.

5.

Jak dlouho většinou trvá reklamace?

V obou případech (EU a ČR distribuce) vyřízení reklamace trvá zpravidla kolem 14 dnů. V ojedinělých případech, kdy může servis čekat na náhradní díl, až 30 dní.

Přejít do poradny

Komentáře (0)

K tomuto produktu zatím nikdo neměl žádný dotaz. Vložit komentář

Přinášíme vám produkty ze světa smart technologií


Nahoru
nahrávám