Jak vybrat telefon pro náročné

Je pro vás mobil neodmyslitelnou součástí života a zároveň se spokojíte jen s nejvyšší kvalitou? Představujeme vám prémiové telefony pro náročné uživatele. Exkluzivní smartphony, které nabízí maximální výkon, skvělou konektivitu a luxusní design. Pojďme se podívat, jak takový telefon vybrat.


Plusy a mínusy

Telefony pro náročné nabídnou ten nejvyšší možný výkon, a to ať půjde o procesor, fotoaparát, nebo třeba baterii. Všechny prémiové telefony pochopitelně nabídnou vysokorychlostní připojení k internetu přes LTE a většina z nich i Dual SIM režim.

Naprostou samozřejmostí je exkluzivní design a špičkové dílenské zpracování. Nesedící díly nebo vrzající konstrukci tady opravdu nečekejte.

A nevýhody? Pohybujete se v extra třídě mobilních telefonů, takže se připravte na vyšší pořizovací náklady. Ty jsou ovšem štědře vyvážené nabízeným výkonem.

Displej

Pochopitelně jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru nového mobilu. U prémiových telefonů je standardem rozlišení Full HD, narazíte ovšem i na modely s 2K rozlišením. Pozor však, jak se dočtete v „Jak vybrat chytrý telefon“, o kvalitě zobrazení displeje vypovídá více ppi (pixels per inch neboli hustota pixelů na palec).

Fotoaparát: jen to nejlepší

Ať už foťák ve smartphonu používáte jen k selfie pro Instastories, nebo jste vášnivým mobilním fotografem, dostanete to nejlepší. Leč prémiové telefony nejsou přímo fotomobily, spolehněte se na kvalitu srovnatelnou s digitální zrcadlovkou.

Výkon a výdrž baterie

I zde očekávejte jen to nejlepší. Prémiové telefony jsou vybavené procesory Qualcomm Snapdragon řady 800, Samsung Exynos nebo HiSilicon Kirin. Sekání nebo jakékoli pády aplikací tady opravdu nezažijete. I baterie poskytne dostatečnou výdrž, abyste nemuseli hledat nabíječku už u oběda.

Luxusní design a dílenské zpracování

U telefonů pro náročné očekávejte jen ty nejlepší materiály, jako je kov nebo sklo. To je často tvrzené. Samotné dílenské zpracování je naprosto precizní a nenajdete na něm chybičku. Vedle vysoké kvality zpracování a materiálu se klade velký důraz na exkluzivní design. S prémiovým smartphonem tak rozhodně neuděláte ostudu na obchodní schůzce ani na večírku.

Hledejte vlajkové lodě

Jak vlastně prémiový smartphone jednoduše poznat? Při pročítání parametrů se můžete trochu ztrácet. Seznam bude plný zkratek, jako LTE, NFC, AMOLED a další. Pokud se v nich moc nevyznáte, rozhodně pátrejte po vlajkových lodích předních výrobců. Se smartphonem od Samsungu, Apple nebo Sony vedle určitě nešlápnete.

Na kolik vyjde?

Jak jsme zmínili, prémiové telefony jsou záležitostí vyšších tisíců. Nabídka je ovšem široká a ceny startují od 10 tisíc. Hledáte-li ovšem opravdovou technologickou lahůdku, připravte se na investici v řádu 20 až 30 tisíc korun.

Komentáře k článku(0)


Autor článku

Martin Beneš Martin Beneš - mobilní specialista

Další užitečné rady

Nejčastější dotazy v poradně

1.

Jak zaplatit online platební kartou

Jak zaplatit online platební kartou

2.

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

3.

Jedná se o úplně nové a nepoužité zboží?

Ano. Všechno naše zboží je nové a v originálním obalu. V případě rozbaleného nebo použitého zboží toto vždy uvádíme v popisu.

4.

Jak fungují reklamace?

Veškeré zboží je možné reklamovat přes náš e-shop zasláním na prodejnu v Petřvaldu. My následně zboží zasíláme do autorizovaného servisu v ČR nebo v Německu (u zboží z EU distribuce). U zboží z české distribuce jej může zákazník reklamovat sám přímo v autorizovaném servisu.

5.

Jak dlouho většinou trvá reklamace?

V obou případech (EU a ČR distribuce) vyřízení reklamace trvá zpravidla kolem 14 dnů. V ojedinělých případech, kdy může servis čekat na náhradní díl, až 30 dní.

Přejít do poradny

Komentáře (0)

K tomuto produktu zatím nikdo neměl žádný dotaz. Vložit komentář

Přinášíme vám produkty ze světa smart technologií


Nahoru
nahrávám