Jak vybrat tablet pro děti

Tablety neslouží jen dospělákům! Skvěle poslouží i dětem, a to nejen pro zábavu, ale i pro vzdělávání i zdravý rozvoj. A jako rodiče nemusíte mít ani výčitky, že jste dítě prostě odložili k tabletu. Na trhu je celá řada edukačních her i chytrých aplikací, které byly vyvinuty speciálně pro ty nejmenší a mohou je dobře rozvíjet i zdravě zabavit. Před pořízením je ale určitě dobré popřemýšlet nad správnou volbou zařízení.


Tablety pro děti od 3 let a předškoláky

V tomto věku budete nejspíš dítěti tablet jen půjčovat. Rozhodně je dobré tak malým dětem tablet půjčovat vždy pod vaším dozorem. A to nejen kvůli riziku rozbití. Ujistěte se, že tablet má „dětský režim“ nebo „rodičovskou kontrolu“.

Rodičovská kontrola je šikovný nástroj, díky němuž dokáže tablet spustit jen vámi povolené aplikace a omezit přístup k vašim „dospěláckým“ aplikacím a k prohlížeči. Zabrání dětem například nakupovat na internetu nebo se třeba omylem proklikat na stránky s erotickým obsahem. Díky rodičovské kontrole nehrozí ani, že dítě smaže vaše důležité soubory.

Náš tip: Pokud hledáte tablet, který bude používat více dětí, vyberte takový, který umožňuje vytvořit vícero uživatelských účtů.

Tablety pro školáky

Pokud vaše ratolest už chodí do školy, pak chytré mobily, výkonné počítače a notebooky nejsou žádnou novinkou. V tomto věku už je na zvážení pořízení vlastního tabletu přímo pro dítě. Při pořízení ale počítejte s tím, že tablet může párkrát letět na zem nebo se na něj něco vylije.

Nezapomeňte proto pro tablet, který bude používat vaše dítě, pořídit kvalitní obal, který tablet ochrání. Tablet samotný by měl být dobře uchopitelný do malých dětských rukou. Dětské ručičky jsou malé a ideální velikost tabletu pro dítě je mezi 7 až 8 palci.

Ještě než zvolíte správnou velkost, měli byste popřemýšlet, na jaké činnosti chcete tablet pro dítě mít.

Pouštění videa a pohádek? Sáhněte spíše po tabletu s větším displejem, na kterém bude obraz dobře vidět, a upravte jas na nižší intenzitu.

Hraní her? Opět se bude hodit větší displej, ale nesáhněte po tabletu větším než 10 palců.

Výukové aplikace? Zde opravdu dodržte menší rozměr, který se bude dobře držet a tablet lépe ovládat.

Cena a výdrž

Nezapomeňte také na to, aby měl přístroj dostatečnou výdrž. Oceníte to například při cestě vlakem nebo na chalupě. Co se ceny týče, sáhněte po tabletu střední třídy, ten nejlevnější by nemusel splnit očekávání. Na druhou stranu pozor při pořizování výrazně dražších tabletů. Dítě jej může snadno rozbít nebo jinak poškodit a opravy bývají velmi drahé.

Před nákupem se ideálně vypravte do kamenné prodejny a vytipované tablety si prohlédněte na vlastní oči a vyzkoušejte. I tablety s totožnou velikostí mohou odlišně sedět do rukou a jinak se ovládat.

Komentáře k článku(0)


Autor článku

Martin Beneš Martin Beneš - mobilní specialista

Další užitečné rady

Nejčastější dotazy v poradně

1.

Jak zaplatit online platební kartou

Jak zaplatit online platební kartou

2.

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

3.

Jedná se o úplně nové a nepoužité zboží?

Ano. Všechno naše zboží je nové a v originálním obalu. V případě rozbaleného nebo použitého zboží toto vždy uvádíme v popisu.

4.

Jak fungují reklamace?

Veškeré zboží je možné reklamovat přes náš e-shop zasláním na prodejnu v Petřvaldu. My následně zboží zasíláme do autorizovaného servisu v ČR nebo v Německu (u zboží z EU distribuce). U zboží z české distribuce jej může zákazník reklamovat sám přímo v autorizovaném servisu.

5.

Jak dlouho většinou trvá reklamace?

V obou případech (EU a ČR distribuce) vyřízení reklamace trvá zpravidla kolem 14 dnů. V ojedinělých případech, kdy může servis čekat na náhradní díl, až 30 dní.

Přejít do poradny

Komentáře (0)

K tomuto produktu zatím nikdo neměl žádný dotaz. Vložit komentář

Přinášíme vám produkty ze světa smart technologií


Nahoru
nahrávám