Jak vybrat phablet

Zařízení, které nabízí velký displej pro sledování videí, pohodlné procházení internetu a hraní her. Zároveň zařízení, které je stále telefonem. Ano, mluvíme o phabletech. Phablety jsou kompromis mezi telefonem a tabletem a snoubí v sobě většinu výhod obou zařízení.


Phablet. Seznamte se!

U telefonů s úhlopříčkou mezi 5,8 a 7 palci už se dá mluvit o phabletech. Do kapsy je pravděpodobně už schováte těžko, přesto jsou velmi oblíbené. Nabízí totiž dostatečný displej pro čtení knih, sledování filmů anebo práci. Zároveň většina phabletů, díky své velikosti, nabízí i dostatečnou kapacitu baterie, takže nebudete bydlet u zásuvky.

Pozor na rozlišení

Phablety najdete zpravidla skrz všechny třídy mobilních telefonů. Rozdíly tak mohou být propastné. Pozor si dejte nejen na rozlišení displeje, ale i na tzv. ppi (pixel per inch neboli hustota pixelů na palec). Velký displej totiž potřebuje mnohem vyšší hustotu pixelů než menší modely.

Myslete na paměť

Zásadní rozdíly zaznamenáte i v kapacitách paměti u jednotlivých modelů. Phablet nemusí mít nutně obří vnitřní paměť. Pokud ovšem nabízí možnost dostatečně velké paměťové karty. Před nákupem se tedy dobře zamyslete nad tím, jaká kapacita pro vás bude dostatečná. Na trhu jsou modely s 16 GB vnitřní paměti, ale i s 258 GB. Za ty si ovšem několikanásobně připlatíte.

Na kolik mě phablet vyjde?

Stejně jako u parametrů i v cenách phabletů se setkáte s propastnými rozdíly. Jednoduché modely se slabším procesorem, baterií i nižším rozlišením displeje seženete již od 2 tisíc. U phabletů kolem 10 tisíc už dostanete slušné zpracování, dostačující displej, rozumný výkon baterie i přiměřenou paměť. Tu si případně můžete rozšířit pomocí paměťové karty. Pochopitelně u vlajkových lodí si připravte i 30 tisíc a víc. Získáte ovšem špičkové zařízení, které nezklame výkonem ani vzhledem.

Komentáře k článku(0)


Autor článku

Martin Beneš Martin Beneš - mobilní specialista

Další užitečné rady

Nejčastější dotazy v poradně

1.

Jak zaplatit online platební kartou

Jak zaplatit online platební kartou

2.

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

3.

Jedná se o úplně nové a nepoužité zboží?

Ano. Všechno naše zboží je nové a v originálním obalu. V případě rozbaleného nebo použitého zboží toto vždy uvádíme v popisu.

4.

Jak fungují reklamace?

Veškeré zboží je možné reklamovat přes náš e-shop zasláním na prodejnu v Petřvaldu. My následně zboží zasíláme do autorizovaného servisu v ČR nebo v Německu (u zboží z EU distribuce). U zboží z české distribuce jej může zákazník reklamovat sám přímo v autorizovaném servisu.

5.

Jak dlouho většinou trvá reklamace?

V obou případech (EU a ČR distribuce) vyřízení reklamace trvá zpravidla kolem 14 dnů. V ojedinělých případech, kdy může servis čekat na náhradní díl, až 30 dní.

Přejít do poradny

Komentáře (0)

K tomuto produktu zatím nikdo neměl žádný dotaz. Vložit komentář

Přinášíme vám produkty ze světa smart technologií


Nahoru
nahrávám