Jak vybrat klasický tlačítkový telefon

Nejste zrovna fanouškem velkých dotykových telefonů a k životu nepotřebujete stovky aplikací? Pokud i vy patříte mezi uživatele, kteří chtějí především volat a posílat SMSky, máme pro vás pár tipů.


Proč tlačítkový telefon?

Důvodů, proč si pořídit klasický tlačítkáč, je nespočet. Někdo je používá, protože dotykovou obrazovku nemůže vystát. Jiným vyhovuje jednodušší ovládání a spolehlivost. A co málokdo ví?

Klasickým telefonům se nedá rozhodně upřít vyšší bezpečnost. Proti smartphonům jsou „hloupé“ telefony méně náchylné k virům. Pokud telefon používáte například k potvrzování online plateb pomocí SMS, bezpečnější zařízení asi nenajdete. Pojďme se ale podívat na nejpádnější argumenty, proč chtít tlačítkový mobil.

Dlouhá výdrž baterie

Představa každodenního nabíjení je pro vás nepřijatelná? Pak jistě oceníte rozhodně nejvýraznější benefit klasického telefonu. Díky malému displeji a nízkému výkonu je ve výdrži baterie na jedno nabití nepřekonatelný. Stává se tak ideálním společníkem pro seniory nebo třeba pro táboření.

Odolnost a jednoduchost

Klasický telefon je příjemnou volbou i pro svou vyšší odolnost. Sice nejde o klasický odolný telefon, ale vydrží toho rozhodně víc než dotykový mobil. Menší displej a klasická konstrukce snese i hrubší zacházení bez rizika okamžitého rozbití. Klasická klávesnice navíc umožňuje pohodlné ovládání například v rukavicích. Navíc telefon bude dobře reagovat, i pokud nebudete mít zrovna úplně čisté ruce.

Nízká pořizovací cena

Pro mnoho lidí asi nejpádnější argument při nákupu telefonu. Nízké hardwarové požadavky tlačítkových telefonů zajišťují jejich cenovou dostupnost. To je také pro mnoho lidí asi nejpádnější argument při nákupu. Úplně základní „hloupý“ telefon můžete pořídit už od 400 Kč, vlajkové lodi tlačítkových modelů zpravidla nepřesáhnou 3 000 Kč.

 

Má i drobné nevýhody

Benefitů má tlačítkový telefon nespočet, nevýhody se ovšem také najdou. Především zapomeňte na stovky aplikací a funkcí. Některé tlačítkové telefony vám nabídnou možnost prohlížení internetu, v porovnání se smartphonem půjde ovšem jen o nouzovku. Důvodem je mimo malého displeje i klávesnice, která pohodlné surfování rozhodně neumožní.

 

Tlačítkový telefon zpravidla nenabídne ani nijak kvalitní fotoaparát. U většiny modelů si budete muset vystačit s rozlišením zadní kamery kolem 2 Mpx. Což sice není tisková kvalita, ale bohatě stačí na základní dokumentační fotografie.

Sečteno, podtrženo

Pokud preferujete dlouhou výdrž baterky a nižší pořizovací cenu a zároveň vám nevadí absence kvalitního foťáku a možnost nepřetržitého surfování po internetu, je tlačítkový telefon to pravé pro vás. Klasický mobil bude skvělým parťákem třeba pro mladší děti, kde je velké riziko častého ztrácení. Ty navíc ještě nevyžadují využívání všemožných aplikací a internetu jako jejich starší sourozenci.

Komentáře k článku(0)


Autor článku

Martin Beneš Martin Beneš - mobilní specialista

Další užitečné rady

Nejčastější dotazy v poradně

1.

Jak zaplatit online platební kartou

Jak zaplatit online platební kartou

2.

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

Postup reklamace - vše potřebujete vědět

3.

Jedná se o úplně nové a nepoužité zboží?

Ano. Všechno naše zboží je nové a v originálním obalu. V případě rozbaleného nebo použitého zboží toto vždy uvádíme v popisu.

4.

Jak fungují reklamace?

Veškeré zboží je možné reklamovat přes náš e-shop zasláním na prodejnu v Petřvaldu. My následně zboží zasíláme do autorizovaného servisu v ČR nebo v Německu (u zboží z EU distribuce). U zboží z české distribuce jej může zákazník reklamovat sám přímo v autorizovaném servisu.

5.

Jak dlouho většinou trvá reklamace?

V obou případech (EU a ČR distribuce) vyřízení reklamace trvá zpravidla kolem 14 dnů. V ojedinělých případech, kdy může servis čekat na náhradní díl, až 30 dní.

Přejít do poradny

Komentáře (0)

K tomuto produktu zatím nikdo neměl žádný dotaz. Vložit komentář

Přinášíme vám produkty ze světa smart technologií


Nahoru
nahrávám